تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

شهردار کرمان:

فضای سبز گلزار شهدا بهسازی می‌شود

 

 

شهردار کرمان گفت: فضای سبز گلزار شهدا بهسازی می‌شود و در آرامستان جدید  جایگاه ویژه‌ای برای مقام شامخ شهدا،خانواده های آنان و جانبازان گرانقدر در نظر گرفته خواهد شد.

   سید مهران عالم‌زاده در نشست با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران که با حضور ایرانمنش عضو شورای شهر و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: به عنوان شهردار شهر کرمان خدمت به شهدا و جانبازان را رسالت و وظیفه‌ی فردی و اجتماعی خود می‌دانم چرا که ایثارگران و شهدا دین بزرگی به گردن این جامعه دارند .

وی ادامه داد: از دوره‌های گذشته شهرداری تا کنون، هر مکاتبه  و درخواستی که مربوط به امور جانبازان و شهدا بوده  به نتیجه رسیده است و این روند همچنان ادامه دارد.

عالم زاده  تصریح کرد: خدمت به خانواده‌ی شهدا، جانبازان و حل کردن مشکلات آنها، فضیلت بزرگی به شمار می‌رود و اعتقاد دارم هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد بایستی این مساله را وظیفه و تکلیف خود بداند و در این راه قدمی بر دارد.

وی خاطرنشان کرد: آن مردان بزرگی که با نیت خالصانه قدم در راه شهادت گذاشتند، به دنبال هیچ منافعی نبودند و تنها برای رضای خدا این اقدام را انجام دادند.

شهردار کرمان افزود: خدمت به شهدا در چارچوب قوانین محدود نمی‌شود و هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهیم تا دین خود را به خانواده شهدا و جانبازان ادا کنیم.

عالم زاده در پاسخ به مدیرکل بنیاد شهید در مورد تغییر نامگذاری معابری که به نام شهدا هستند؛ گفت: نام گذاری معابر به نام شهدا همچنان در دستور کار شهرداری است و تحت هیچ شرایطی معابری که به نام شهدا نام گذاری شده اند تغییر نخواهند کرد.

در ادامه‌ی این جلسه احمد گروهی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان توجه ویژه شهردار کرمان را به مقام شامخ شهدا ستود و بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد .

وی گفت: ایثار یعنی دیگران را بر خود مقدم داشتن و دستگاههای فرهنگی باید در این شرایط بحران و جنگ نابرابر اقتصادی، ایثار اجتماعی را در جامعه ترویج دهند.

وی جانبازان را نمونه بارز ایثار دانست و افزود: ۱۹ هزار و ۵۰۰جانباز تحت پوشش بنیاد شهید استان قرار دارند که از این تعداد ۴۲جانباز قطع نخاع  و ۳۶۳ نفر دیگر قطع عضو هستند و با توجه به افزایش سن، تعدادی زیادی در بیمارستان‌ها بستری و نیازمند کمک هستند .

وی ادامه داد: در استان کرمان۶۵۰۰شهید داریم که ۴۵درصد از والدین شهدا فوت کردند و مابقی نیز در بستر بیماری هستند و بیشترین مشکل ما مربوط به تجهیزات پزشکی و بیمه تکمیلی آنهاست.

 

وی ادامه داد: بحران اقتصادی گریبانگیر خانواده‌های شهدا و جانبازان نیز هست و از مدیران دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
شنبه, 20 مهر 1398 04:59
علیرضا ریاضی سرپرست سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری کرمان شدمحمدرضا قربانی مشاور اجرایی شهردار شدشهردار...
شنبه, 20 مهر 1398 04:56
به مناسبت هفته کودک انجام شد:آموزش ایمنی و آتش نشانی به کودکان کرمانی   صبح...
شنبه, 20 مهر 1398 04:52
در ادامه عملیات کاشت گل داوودی در فضاهای سبز شهری : کاشت 1600 نهال گل...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:16
برای نخستین بار: شهرداری کرمان یک گروه کامل از تخصص‌های مورد نیاز موکب های...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:13
به مناسبت گرامیداشت روز آتش نشان انجام شد: ارائه‌ی آموزش‌های آتش‌نشانی به دانش‌آموزان مدارس...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:12
 204 نفر در شهریور ماه سال جاری در شهر کرمان فوت کردند    مدیر...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:10
گلکاری فضاهای سبز نقاط مختلف شهر کرمان   مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز...
یکشنبه, 07 مهر 1398 06:55
ساخت و بازسازی دو ایستگاه آتش‌نشانی در کرمان اضافه‌شدن چهار خودروی آتش‌نشانی به ناوگان...
شنبه, 06 مهر 1398 07:23
  تغییر رویکرد سازمان آتش‌نشانی از مقابله‌ای به پیشگیریانجام بیش از 4 هزار عملیات...
پنج شنبه, 04 مهر 1398 07:56
شهردار کرمان:فضای سبز گلزار شهدا بهسازی می‌شود   شهردار کرمان گفت: فضای سبز گلزار شهدا...
پنج شنبه, 04 مهر 1398 07:55
به مناسبت گرامی‌داشت هفتم مهر، روز ایمنی و آتش‌نشانی انجام می‌شود:      ...
سه شنبه, 02 مهر 1398 05:21
شهردار کرمان زنگ اولین روز بازگشایی مدارس را در دبستان حضرت مریم(س) نواخت  ...

زلال نهج البلاغه

معرفی معاون