تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

به مناسبت گرامی‌داشت هفتم مهر، روز ایمنی و آتش‌نشانی انجام می‌شود:

 

 

 

رژه موتوری آتش نشانی در سطح شهر

 

نام گذاری یکی از معابر جدید شهر کرمان به نام آتش‌نشانی

 

 

 

 

 

 

 

معاون خدمات شهری شهردار کرمان، از اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، آموزشی در روز آتش‌نشانی (روز هفتم مهرماه) در شهر کرمان خبر داد.

 

مهدی نیکویی با گرامیداشت روز هفتم مهرماه (روز ملی ایمنی و آتش نشانی) به همه تلاش گران این عرصه تبریک و تهنیت گفت و افزود: حوادث همیشه با صدمات ناگوار برای آتش نشانان همراه بوده است.

 وی ادامه داد: شعار این سازمان «اول ایمنی خود، بعد کمک به دیگران است»زیرا در زمان وقوع حوادث  مواردی از جمله مواد شیمیایی، حرارت و صوت، در درازمدت برای آتش‌نشانان مشکلاتی ایجاد کرده و خواهد کرد؛ ضمن این‌که در یکی ‌دو سال گذشته، گاهی برخی از آتش‌نشانان، به‌دلیل کمبود اکسیژن، با مشکل مواجه شده‌ و یکی‌دو روز بستری شده‌اند، اما خوشبختانه مورد حادی نداشته‌ایم.

 

وی ضمن اشاره به اینکه برای  این روز برنامه هایی تدارک دیده شده است ،از برپایی رژه موتوری و لجستیکی در هفتم مهرماه از محل اداره مرکزی آتش نشانی به سمت گلزار شهدا خبر داد.

 

نیکویی هم چنین از غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا و ادای احترام به مقام والای شهدا با نثار گل، خبر داد و افزود: مراسم تجلیل از آتش‌نشانان و تجلیل از بازنشستگان سازمان و اهدای هدیه به زوج های جوان از دیگر اقدامات در روز ایمنی و آتش نشانی است.

 

وی از دیدار مسئولان آتش‌نشانی و شهرداری با امام جمعه کرمان در این روز خبر داد و گفت: برگزاری ورزش صبحگاهی با همکاری هیئت ورزش همگانی در محل اداره مرکزی سازمان آتش نشانی و حضور آتش‌نشانان در نمازجمعه، استقرار اکیپ سیار انتقال خون توسط پرسنل آتش نشانی، به صدا در آمدن زنگ حریق ایستگاه‌ها در ساعت 9 صبح روز هفتم مهرماه، برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت گرامیداشت هفتم مهرماه در بین آتش‌نشانان به منظور تامین سلامت جسمی و روحی آنها، از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این روز است.

 

وی به حضور آتش‌نشانان در مدارس و مهدهای کودک و انجام آموزش های ایمنی و آتش‌نشانی و برگزاری مسابقات مختلف نقاشی و انشا در مدارس با موضوعات مختلف و همچنین بازدید دانش آموزان از ایستگاه های آتش نشانی اشاره کرد و اظهار داشت : تجلیل از فرزندان شهدا و بازدید از خانواده معظم شهدا، برگزاری نشست خبری با خبرنگاران، صعود تیم کوهنوردی سازمان به کوه‌های صاحب‌الزمان، بازدید از ایستگاه‌های سازمان و بررسی عملکرد آنها از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده در روز اتش‌نشانی است.

 

نیکویی اضافه کرد: با هماهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر یکی از معابر جدید شهر کرمان به نام آتش نشانی نام گذاری خواهد شد.

 

معاون خدمات شهری شهردار کرمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه با فرا رسیدن ایام محرم و صفر اقدامات مختلفی توسط آتش‌نشانان برای جلوگیری از حوادث در شهر کرمان انجام شد، ادامه داد: به همت آتش‌نشانان بازدید ایمنی توسط کارشناسان این سازمان از مساجد، تکایا و اماکن مذهبی قبل از ایام محرم انجام شد.

 

وی از آماده باش کامل آتش‌نشانان و ایستگاه‌های آتش‌نشانی در این ایام و حضور آتش‌نشان در محل‌های تجمع هیئت های مذهبی جهت تامین ایمنی مراسم و اعلام نکات ایمنی توسط اتش‌نشانان و هم چنین استقرار خودروهای اطفای حریق، امداد و نجات و موتورسیکلت‌های آتش نشانی در محل های عزاداری و تجمع هیئت های مذهبی از قبیل تکیه فاطمیه ،زیارتگاه عباسعلی ،تکیه میدان قلعه ،تکیه آقای خوشرو ،صفه عزاخانه ،میدان مشتاق  ،حسینیه ثارالله ،زیارت شاهزاده محمد ،مسجد قائم ،مسجد امام زمان (عج ) و مهدیه صاحب الزمان در این ایام خبر داد و آن را از دیگر اقدامات پرسنل این سازمان در ایام محرم و صفر ذکر کرد.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
شنبه, 20 مهر 1398 04:59
علیرضا ریاضی سرپرست سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری کرمان شدمحمدرضا قربانی مشاور اجرایی شهردار شدشهردار...
شنبه, 20 مهر 1398 04:56
به مناسبت هفته کودک انجام شد:آموزش ایمنی و آتش نشانی به کودکان کرمانی   صبح...
شنبه, 20 مهر 1398 04:52
در ادامه عملیات کاشت گل داوودی در فضاهای سبز شهری : کاشت 1600 نهال گل...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:16
برای نخستین بار: شهرداری کرمان یک گروه کامل از تخصص‌های مورد نیاز موکب های...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:13
به مناسبت گرامیداشت روز آتش نشان انجام شد: ارائه‌ی آموزش‌های آتش‌نشانی به دانش‌آموزان مدارس...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:12
 204 نفر در شهریور ماه سال جاری در شهر کرمان فوت کردند    مدیر...
سه شنبه, 16 مهر 1398 08:10
گلکاری فضاهای سبز نقاط مختلف شهر کرمان   مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز...
یکشنبه, 07 مهر 1398 06:55
ساخت و بازسازی دو ایستگاه آتش‌نشانی در کرمان اضافه‌شدن چهار خودروی آتش‌نشانی به ناوگان...
شنبه, 06 مهر 1398 07:23
  تغییر رویکرد سازمان آتش‌نشانی از مقابله‌ای به پیشگیریانجام بیش از 4 هزار عملیات...
پنج شنبه, 04 مهر 1398 07:56
شهردار کرمان:فضای سبز گلزار شهدا بهسازی می‌شود   شهردار کرمان گفت: فضای سبز گلزار شهدا...
پنج شنبه, 04 مهر 1398 07:55
به مناسبت گرامی‌داشت هفتم مهر، روز ایمنی و آتش‌نشانی انجام می‌شود:      ...
سه شنبه, 02 مهر 1398 05:21
شهردار کرمان زنگ اولین روز بازگشایی مدارس را در دبستان حضرت مریم(س) نواخت  ...

زلال نهج البلاغه

معرفی معاون