تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری :

با همکاری دهیاران از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری خواهیم کرد

 

 

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری گفت: تمامی اقدامات این مدیریت در چارچوب ضوابط قانونی است وما قصد ایجاد تنش با مردم را نداریم و در سال جاری با هماهنگی و همکاری دهیاران می خواهیم به طور جدی‌تری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر جلوگیری کنیم.

 محمد رضا عسکری در جلسه ای که با حضور دهیاران روستاهای حاشیه شهر کرمان و مسئولان واحد اجراییات مناطق چهارگانه شهرداری کرمان برگزار شد؛ هدف از برگزاری این جلسه را تبادل تجربه، برقراری تعامل و ارتباط بیشتر ذکر کرد و افزود: در این جلسه به دنبال ارایه راهکارهای اصولی در جهت برطرف کردن مشکلات مشترک بین دهیاری ها و شهرداری کرمان هستیم.

وی داشتن نیروی قوی و ضوابط و احکام قانونی را لازمه کار اجراییات دانست و افزود: با توجه به فراگیر شدن معضل حاشیه نشینی در شهرها، باید بتوانیم با همکاری دهیاری ها راه تخلف را مسدود و از تکرار آن جلوگیری کنیم.

عسکری با اشاره به این که پلیس ساختمان شرح وظایفی دارد؛ خاطر نشان کرد: باید تداخل کاری پلیس ساختمان دهیاری ها و شهرداری را حذف و با هماهنگی یکدیگر، از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه جلوگیری کنیم.

 سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری، استفاده از راهکارهای قانونی را لازم برشمرد و گفت: با اشراف کامل به راهکارهای قانونی و هماهنگی با دستگاه قضا می توان کاری از پیش برد.

عسکری پیشگیری از تخلفات را اولویت کاری ذکر کرد و افزود: مردمی که در حاشیه اطراف شهر کرمان مستقرمی شوند؛ اغلب از روستاها مهاجرت می کنند و با ضوابط شهر و وظایف شهروندی آشنا نیستند.

وی افزود: مردمی که در روستاهای نزدیک به شهر زندگی می‌کنند موظف هستند ضوابط قانونی در موضوعاتی چون سد معبر، ساخت و ساز ، رعایت نظم و حفظ محیط زیست که همواره جزء قوانین شهروندی است را رعایت کنند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری بر آموزش مردم روستاهای ساکن در حاشیه شهر کرمان، تاکید کرد و گفت: مناطقی که دهیاری و شهرداری با یکدیگر تلفیق می‌شوند باید به اطلاع مردم رسانده شود تا در مورد ضوابط ساخت وساز با دقت عمل کنند.

وی ادامه داد: ساماندهی سیما و منظر شهری در دهیاری ها و به خصوص در مکان هایی که در معرض دید و مرز مشترک  شهری و روستایی است حائز اهمیت بوده بنابراین از دهیاران می خواهیم  به ساماندهی تابلوهای این مناطق توجه کنند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری جمع آوری به موقع زباله ها و خاک ونخاله های ساختمانی را بسیار مهم  دانست و گفت: تبعات کم کاری دراین زمینه به شهر نیز سرایت می کند؛ بنابراین از دهیاران می خواهیم دراین موارد دقت بیشتری داشته باشند.

عسکری همچنین در خصوص مشکلات مشترک شهرداری کرمان با دهیاری‌های حاشیه‌ی این شهر مانند سگ های ولگرد گفت: با توجه به اینکه سگهای ولگرد در شب از حاشیه به مرکز شهر می آیند یکی از راههای رفع این مشکل، شناسایی کانون های تجمعی و محل اختفای آنان  در مناطق حاشیه به خصوص روستاهای اطراف است که در این رابطه از دهیاری‌ها می خواهیم با ما همکاری کنند.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 07:19
به مناسبت دهه‌ی امامت و ولایت :   جشن بزرگ شب های کرمان در...
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 07:08
نجات مصدومان خودروی تصادفی توسط آتش‌نشانان       مدیر عامل سازمان آتش نشانی...
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 07:24
بی احتیاطی در محیط کار حادثه‌ساز شد           مدیر عامل...
چهارشنبه, 02 مرداد 1398 07:13
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان:   فاز دوم...
سه شنبه, 01 مرداد 1398 09:03
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی خبر داد:   ‍ ‍ ‍ ‍ انجام 432 عملیات...
سه شنبه, 25 تیر 1398 09:10
رونمایی از اولین خودروی تجهیزات تخصصی CBRN جهت مقابله با بحرانهای شیمیایی، بیولوژیک و...
شنبه, 22 تیر 1398 05:55
با تلاش آتش‌نشانان شهرداری کرمان حریق درختان مجموعه شرکت معادن زغالسنگ کرمان مهار شد...
چهارشنبه, 19 تیر 1398 05:06
انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری کرمان و فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان در راستای...
چهارشنبه, 19 تیر 1398 05:02
سقوط کارگر ساختمانی در کرمان       مدیر عامل سازمان آتش نشانی و...
چهارشنبه, 19 تیر 1398 04:55
طرح توسعه شبکه آب خام راهی برای نجات فضای سبز شهر کرمان    ...
دوشنبه, 10 تیر 1398 07:40
مدیر عامل شهربازی کرمان خبر داد: برپایی جشن روز دختر در شهربازی کرمان  ...
دوشنبه, 10 تیر 1398 04:46
 هشدار آتش نشانی: فضای سبز شهری کرمان مستعد آتش سوزی است      ...

زلال نهج البلاغه

معرفی معاون