تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

 

در مراسم  گرامیداشت روز معمار:

از شهردار و معاون خدمات شهری شهردار تقدیر شد

 

 


جشن بزرگ گرامیداشت روز معمار برگزار شد.
شهردار کرمان در مراسم گرامیداشت روز معمار که در سالن اجتماعات دانشکده شهید چمران با حضور دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، برخی از اعضای شورای شهر و معاونین خدمات شهری و شهرسازی و معماری شهردار و مسئولان دانشگاه و جمعی از دانشجویان برگزار شد، با اشاره به جایگاه و اهمیت معماری در حوزه شهرسازی گفت: متخصصان این رشته باید در این حوزه با جدیت تمام و قوی‌تر از گذشته فعالیت کنند تا افراد غیر متخصص در این حوزه وارد نشده و فعالیت نکنند.
سید مهران عالم زاده با تاکید بر اینکه هر کس در هر حوزه ای که فعالیت دارد، باید تخصص لازم را در آن حوزه دارا باشد، افزود: وجود افراد متخصص در هر حوزه باعث تسریع در انجام امور می شود.
وی در خصوص اقدامات شهرداری در حوزه‌ی شهرسازی گفت: در این راستا شورای مشورتی معماری و شهرسازی تشکیل شده است و در آن اعضای هیات علمی دانشگاه، فعالان حوزه معماری و شهرسازی و متخصصان و نخبگان علمی نیز حضور دارند و عمده کار این شورا، سیاست گذاری های شهرداری در حوزه های معماری و شهرسازی است.
عالم زاده افزود: همچنین کارگروهی جهت تصویب طرح های شهری تشکیل شده است که در آن موضوعات مختلف شهری مورد بررسی قرار می گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه بافت تاریخی به عنوان ارزش افزوده شهر کرمان محسوب می‌شود، تصریح کرد: یک کارگروه ویژه بافت تاریخی با حضور نمایندگان میراث در همین راستا تشکیل شده است و در واقع این اقدام به منظور ضرورت توجه ویژه به بافت تاریخی صورت گرفته است و موضوعات مختص بافت تاریخی در این کارگروه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
شهردار کرمان در ادامه با اشاره به اینکه سیما و منظر شهری ما وضعیت خوبی ندارد و آلودگی‌های بصری زیادی به چشم می خورد، گفت: در این راستا ضوابط سیما و منظر شهری تنظیم و تدوین شده است و باید در کمیسیون ماده 5 تصویب شود تا براساس آن نمای ساختمان‌ها، مبلمان شهری و اماکن عمومی طبق چارچوب و قوانین سیما و منظر شهری ساخته شود.
عالم زاده همچنین از تدوین ضوابط ویژه معلولین خبر داد و افزود: بر اساس این ضوابط مناسب سازی شهر جهت استفاده معلولین صورت می گیرد.
وی همچنین راه اندازی شهرداری بافت تاریخی شهر را از دیگر برنامه های شهرداری عنوان کرد و گفت: ابلاغ آن صادر شده و مقدمات کار فراهم شده است و به زودی انجام خواهد شد.
عالم زاده در ادامه مشارکت فعالانه اصحاب علم و نخبگان و متخصصان در حوزه های مرتبط با شهر را بسیار مفید و سازنده دانست و تصریح کرد: باید در حوزه ارائه طرح ها و پیشنهادات سازنده در امور شهری نقش فعال و مشارکت جدی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه بایستی به «معماری» توجه ویژه داشته باشیم، گفت: بناها و ساختمان ها به عنوان سرمایه ملی محسوب می شوند بنابراین باید اصول، ضوابط و مقررات ملی ساختمان رعایت شود و نظارت مهندسین ناظر به صورت جدی و صحیح وجود داشته باشد.
عالم زاده ابراز امیدواری کرد که برپایی این جلسات و نشست ها سرآغازی برای ایجاد تعامل هرچه بیشتر با نخبگان و متخصصان علمی در حوزه های معماری و شهرسازی باشد.
دکتر پور ابراهیمی نماینده‌ی مردم راور و کرمان نیز در این نشست با تاکید بر همکاری دستگاه ها با حوزه های علمی و دانشگاهی گفت: دستگاه های مختلف از جمله شهرداری می توانند با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های نخبگان و متخصصان علمی، به ارتقای علمی و دانشگاهی کارها و اقدامات کمک نمایند.

وی برگزاری این گونه نشست ها را در راستای معرفی توانمندی های نخبگان و دانشجویان کارساز و مفید دانست.
مهرابی، مدیر دانشکده شهید چمران نیز در این همایش از خدمات شهردار کرمان تقدیر و تشکر کرد و گفت: طی دوره مدیریت مهندس عالم زاده به عنوان شهردار جدید شهر کرمان، شاهد اقدامات خوب و تغییر و تحولات زیادی بودیم که شایسته تقدیر است.
وی در ادامه از نگاه مدبرانه‌ی شهردار کرمان در توجه به توانمندی ها و خلاقیت های قشر جوان تشکر کرد.
گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از سوی کانون مهندسی عمران و معماری استان کرمان، از شهردار کرمان و معاون خدمات شهری شهردار و چند تن از اعضای شورای شهر تقدیر شد.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
شنبه, 25 خرداد 1398 07:59
اعضای شورای سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان معرفی شدند        ...
پنج شنبه, 23 خرداد 1398 04:51
مهندس «ابوالقاسم سیف‌الهی» عضو شورای سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شد  ...
پنج شنبه, 23 خرداد 1398 04:50
دکتر «مریم فدائی قطبی» عضو شورای سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شد...
پنج شنبه, 23 خرداد 1398 04:48
معرفی رئیس هیات مدیره سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان  ...
پنج شنبه, 23 خرداد 1398 04:46
انتصاب مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان      ...
پنج شنبه, 23 خرداد 1398 04:45
«هرمزد نقوی» عضو هیات مدیره سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شد  ...
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 04:15
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی: مصالح فروشی‌های شهر کرمان ساماندهی...
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 04:13
نجات سه مصدوم توسط آتش‌نشانان      مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات...
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 04:00
سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری : با همکاری دهیاران از ساخت و...
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 03:57
 صدور 200 مجوز فوت در اردیبهشت ماه     سرپرست سازمان مدیریت آرامستان‌ها شهرداری...
یکشنبه, 05 خرداد 1398 05:12
مدیرعامل سازمان پسماندهای شهرداری :     کارخانه تفکیک زباله از مبدا به روز...
یکشنبه, 05 خرداد 1398 05:09
   طرح ساماندهی کارگران فصلی اجرا می شود       مدیرعامل سازمان ساماندهی...

زلال نهج البلاغه

معرفی معاون