تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

شهردار کرمان: رونق و افزایش تولیدات واحدهای تولیدی شهرداری، اولویت کاری این واحدها باشد

اولین جلسه‌ی شورای مدیران شهرداری کرمان در سال جدید برگزار شد

شهردار کرمان اولویت های هر واحد شهرداری را در سال جدید تبیین کرد

 

 

 

دقایقی پیش اولین جلسه‌ی شورای مدیران شهرداری کرمان در سال جدید با حضور رییس و چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و کلیه‌ی مدیران شهرداری در سالن سادات مجموعه‌ی پردیسان قائم برگزار شد.

شهردار کرمان در این نشست ضمن تشکر از حضور رییس و اعضای شورای شهر و همکاری و همراهی آنها طی یک سال و نیم گذشته با شهرداری گفت: خوشبختانه با همدلی و همراهی اعضای شورا توانستیم در سال گذشته گام های خوبی در جهت آبادانی شهر کرمان برداریم.

سید مهران عالم‌زاده از تلاش کلیه‌ی واحدهای شهرداری در یک سال و نیم گذشته که باعث انجام اقدامات خوبی در شهر و شهرداری شده است، تشکر کرد و از تلاش های معاونت فرهنگی اجتماعی که با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری، شادابی و نشاط مضاعفی را در شهر و بین شهروندان ایجاد کرده است، قدردانی کرد.

وی در ادامه با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «رونق تولید» گفت: در تعدادی از واحد ها و سازمان های شهرداری بخش تولید وجود دارد که می توان به پیش ساخته‌های بتنی در سازمان عمران و یا مجموعه‌ی تولید گل و گیاه و نهالستان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اشاره کرد.

وی ادامه داد: در راستای تحقق اهداف نام و شعار سال، باید در سال جاری در خصوص رونق و افزایش تولیدات این مجموعه و واحدهای شهرداری تلاش بسیاری صورت گیرد تا علاوه بر تامین گل و گیاه شهر کرمان، بتوان نیازهای شهرهای کوچک اطراف را در این زمینه تامین کرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جدید باید اولویت های هر واحد شهرداری مشخص گردد و در این مسیر گام‌هایی برداشته شود، به محاسن، نواقص و اولویت های کاری کلیه‌ی واحدهای شهرداری اشاره کرد و خواستار ساماندهی و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های جامع و کامل در این مسیر در سال جدید شد.

عالم‌زاده ادامه داد: با توجه به توانمندی که در مدیران شهرداری وجود دارد، خواستار تلاش مضاعفی از سوی آن‌ها در سال جدید هستیم. زیرا امسال ، سال پر کار و تلاشی را در پیش رو داریم و امیدواریم با همدلی و همراهی یکدیگر بتوانیم شاهد اقدامات بهتر و بیشتری در سطح شهر باشیم.

وی با بیان اینکه معاونت مالي بايد همه‌ی بخش های شهرداري را حمايت کند و بتواند درآمدزايي داشته باشد، افزود: امسال، سال اجرای لوايح است و اميدوارم با سرعت بيشتری این کار انجام شود.

وی تاکید کرد: باید زمینه و فرصت سرمایه گذاری با هدف جلب سرمايه گذار فراهم شود تا امسال بتوانیم گام‌های محكم‌تري در این راه برداريم.

وی در ادامه به فعالیت معاونت برنامه‌ريزي و توسعه‌ی نیروی انساني اشاره کرد و خواستار سرعت بخشیدن به تدوین برنامه‌ی پنج ساله این معاونت شد.

وی اظهار کرد: با تدوین این برنامه مشخص می‌شود که شهرداری در سنوات آتی باید در چه مسیرهایی قدم بردارد.

شهردار کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه مدير تحول انساني به زودی معرفی می‌شود، از راه اندازي اتوماسيون كامل اداري پس از جابه‌جايي و انتقال شهرداري به ساختمان جدید خبر داد.

عالم‌زاده در معرفی اولویت های کاری هر واحد شهرداری در سال جدید با اشاره به اینکه در حوزه خدمات شهر هنوز روش‌های سنتي وجود دارد که باید روش های مدرن جایگزین آنها شود، افزود: با توجه به راه اندازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری باید در سال جدید در زيباسازي شهر و طراحی پارک‌ها، چهارچوب‌هایی مشخص شود و وحدت رويه وجود داشته باشد.

 

وی در ادامه‌ی صحبت های خود به بهره‌گیری از سرمایه‌گذار در حوزه‌ی پسماند و توسعه‌ی ايستگاه هاي آتش نشاني که لازمه‌ی هر شهر است تاکید کرد.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه در بخش ترافيك بايد مطالعات به روزرسانی شود، تصریح کرد: باید در زمینه‌ی پايش تصويري با سرعت بیشتری گام برداشت و در خصوص تغيير نظام و ارتقای كيفيت حمل و نقل با نگاه به راه اندازی تراموا، مسير پياده راه و دوچرخه اقدام کرد.

وی گفت: معاون عمراني باید توجه داشته باشد که تکمیل پروژه‌های ناتمام را در دستور کار خود قرار دهد.

عالم زاده در ادامه صحبت های خود بر تکمیل طرح تفصیلی تاکید کرد و گفت: باید در حوزه‌ی مسکن نیز اقداماتی انجام شود.

وی تدوين سند گردشگري شهر كرمان را لازم و ضروری دانست و گفت: این اقدام می تواند در جذب گردشگر و تولید درآمد پایدار نقش موثری داشته باشد.

گفتنی است در پایان این نشست شهردار کرمان به همراه رییس و چند تن از اعضای شورای شهر و کلیه مدیران شهرداری کرمان ضمن حضور در گلزار شهدا، با نثار گل به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
چهارشنبه, 13 آذر 1398 05:01
در هشت ماهه اول امسال انجام شد:   ارائه‌ی آموزش‌‌های آتش‌نشانی به بیش از...
چهارشنبه, 13 آذر 1398 05:00
راه‌اندازی میدان دام، اولویت اصلی کار سازمان ساماندهی مشاغل شهری        ...
سه شنبه, 12 آذر 1398 04:26
آرامستان فعلی شهر کرمان بهسازی و ساماندهی می‌شود   نصب المان در میدان آرامستان...
یکشنبه, 10 آذر 1398 07:54
در هشت ماهه اول سال جاری :       اجرای 1979 عملیات امداد...
یکشنبه, 10 آذر 1398 07:51
افزایش آمار مرگ و میر در کرمان در شش ماهه اول امسال   فوت...
چهارشنبه, 06 آذر 1398 09:55
همزمان با هفته بسیج:        بازارچه ابوذر، میزبان اولین نمایشگاه دستاوردها و...
سه شنبه, 05 آذر 1398 10:06
    در آبان ماه امسال 218 نفر در شهر کرمان فوت کردند  ...
پنج شنبه, 30 آبان 1398 06:01
افزودن دو دستگاه خودرو به خودروهای زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب   سرپرست سازمان مدیریت پسماند...
پنج شنبه, 30 آبان 1398 05:59
 انتقال درختان مسیر اجرای تقاطع غیر هم‌سطح  بولوار کشاورز به بولوار نصر    مدیر...
پنج شنبه, 30 آبان 1398 05:52
راه‌اندازی و آماده‌سازی سه دستگاه برف‌روب سازمان مدیریت پسماند       سرپرست سازمان...
شنبه, 25 آبان 1398 04:36
 «محمود ایرانمنش» سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرمان شد  ...
شنبه, 25 آبان 1398 04:33
بازدید دوره‌ای از خودروهای جمع‌آوری و حمل پسماند مناطق پنجگانه   خودروهای جمع‌آوری و...

زلال نهج البلاغه

معرفی معاون