تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

شهردار کرمان در بازدید از موسسه‌ی خیریه فرهنگی مردم‌نهاد اسرا :

 آماده‌ایم با همه‌ی خیریه‌های مجوزدار که شفاف عمل می‌کنند همکاری کنیم

شهرداری کرمان آمادگی دارد زیرساختهایی چون زمین و مجوز ساخت را برای موسسات خیریه معتبر تامین نماید

 از هر پیشنهاد سازنده‌ای برای حل مشکلات شهر با جان و دل استقبال می‌کنیم 

 

 

 شهردار کرمان، شب گذشته با بازدید از موسسه‌ی خیریه‌ی مردم نهاد اسرا،  از نزدیک در جریان اقدامات این خیریه قرار گرفت .

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در حاشیه‌ی این بازدید و در جمع مدیران و جمعی از خیرین و حامیان این خیریه گفت: خیریه اسرا اعلام آمادگی کرده تا در موضوع کودکان کار با شهرداری کرمان همکاری نماید و با توضیحاتی که در خصوص عملکرد خوب این خیریه به من ارائه شد،  تصمیم گرفتم شخصا از این موسسه خیریه‌ی بومی بازدید کنم.

شهردار کرمان افزود: آماده‌ایم با همه‌ی موسسات و نهادهای خیریه و عام‌المنفعه ایی که در حوزه‌ی موضوعات فرهنگی و اجتماعی شهر فعالیت می‌کنند، همکاری کنیم .

عالم زاده افزود : امکان واگذاری زمین و مجوز ساخت به موسسات خیریه‌ی معتبر وجود داشته و شهرداری در این زمینه‌ آمادگی همکاری دارد.

عالم‌زاده گفت: اینکه در مجموعه‌ی اسرا همه‌ی پرسنل بدون دریافت حق الزحمه و صرفا با نیات  خیرخواهانه کار می‌کنند، نشان می‌دهد که عزم و اراده‌ی جد‌‌‌‌ی و بدون چشم‌داشت برای خدمت به شهر کرمان در این مجموعه وجود دارد .

شهردار کرمان افزود:  برخلاف تصور رایج پرداختن به موضوعات فرهنگی و اجتماعی، اساس کار شهرداری هاست و تا موضوعات فرهنگی و اجتماعی شهرها سامان نیابد موضوعات عمرانی نیز ثمربخش نخواهد بود .

عالم زاده گفت: به همین سبب و در دوره‌ی جدید شهرداری با حساسیت موضوعات فرهنگی و اجتماعی شهر را دنبال می‌کنیم و از هر پیشنهاد سازنده‌ای برای حل مشکلات شهر با جان و دل استقبال می‌کنیم .

وی گفت: در مساله کودکان کار نیز که یکی از مهم ترین مسایل اجتماعی است ؛ شهرداری آماده است با ارایه زمین و پروانه‌ی ساخت به موسساتی که در این زمینه دارای مجوز و فعال  هستند؛ در ساخت مکانی برای نگهداری و آموزش آنها سهیم شود.

مدیر عامل موسسه‌ی خیریه مردم نهاد اسرا نیز در بازدید شهردار کرمان از این موسسه، ضمن تشکر و قدردانی از حضور مهندس عالم‌زاده و دکتر نیکویی معاون ایشان در این موسسه گفت: یک سال و هشت ماه از تشکیل این موسسه می‌گذرد و در این مدت اولویت کار ما جمع آوری و ساماندهی کودکان خیابانی تحت عنوان طرح نهال امید بوده است.

وی با بیان اینکه در این طرح تمام تلاش‌مان بر این است که با آگاه سازی مردم در خصوص پشت پرده‌ی زندگی این کودکان و اینکه کمک‌های مستقیم آنها کمکی به این کودکان نمی‌کند و نیز با جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی، آنها و خانواده‌هایشان را اصولی و بنیانی توانمند کرده و دیگر شاهد حضور آنها در خیابان نباشیم . 

مشایخی خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند پولی که آنها به این کودکان که اکثرا یا شغل‌های کاذبی مثل گل‌فروشی، شیشه پاک کنی و ... سر چهار راه ها دارند و یا متکدی هستند، می‌دهند هرگز به جیب آنها نمی‌رود بلکه به جیب باندهایی می‌رود که این کودکان را برای سود به کار می‌گیرند و یا نصیب پدر و مادرهایی که اعتیاد دارند و  از کودکان‌شان سوء استفاده می‌کنند، می‌شود و شاید مبلع ناچیزی به این کوکان داده شود.

 وی گفت:  بنابراین کمک‌های مردم هیچ سودی برای این کودکان ندارد که هیچ، بلکه کسانی که این کودکان را به کار گرفته‌اند بیشتر به استفاده و بهره کشی از این کودکان ترغیب می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  سه مرکز شامل یک مرکز شبانه روزی و دو مرکز روزانه، برای توانمندسازی این کودکان داریم، افزود: بنابراین از مردم میخواهیم که اگر دوست دارند کمکی به این کودکان کنند، از طریق این موسسه که تمامی حساب‌های مالی آن شفاف و برای بازدید کاملا آماده است، بدهند تا پس از بررسی در یکی از این مراکز تحت حمایت این موسسه، به درستی و هدفمند هزینه شود.

مشایخی خطاب به شهردار کرمان گفت: ما در موسسه‌ی اسرا وقتی کار زیبای شما در دلجویی از کودکان گل‌فروش که متاسفانه مورد آزار یکی از کارکنان خاطی پیمانکار شهرداری قرار گرفته بودند را دیدیم انرژی مضاعفی گرفتیم و بسیار خوشحال شدیم که شهردار شهر ما، انسان‌دوست و پشتیبان و حامی کودکان کارِ آسیب‌دیده است و افتخار می‌کنیم که در کنار شما کار و حرکت کنیم . 

وی تصریح کرد: این مساله باعث شد‌ نزد شما که حامی فعالیت‌های خیرخواهانه و عام‌المنفعه هستید، آمده و از شما بخواهیم که ما را در ادامه‌ی راه یاری کنید.

وی خاطرنشان  کرد: موسسه‌ی اسرا با تمام توان و پتانسیل خود با اجرای طرح نهال امید، تا جمع‌آوری و ساماندهی آخرین نفر از کودکان کار دست از تلاش برنخواهد داشت و متعهد می‌شودکه تا سال 1400 کرمانی بدون کودک متکدی تحویل همشهریان بدهد.

مشایخی  با بیان اینکه در این راستا می‌خواهیم از ظرفیت فرهنگی شهرداری برای آگاهی ‌بخشی به مردم  استفاده کنیم ، گفت: از شهرداری می‌خواهیم که در کنار موسسه‌ی ما به عنوان یک موسسه‌ی مردم نهاد باشد تا در ساماندهی و سازمان دهی این کودکان، حتی زودتر از سال 1400 به هدف برسیم.

مدیر عامل موسسه خیریه اسرا تخصیص و تجهیز فضای فیزیکی مناسب جهت اجرای مراحل ساماندهی کودکان کار و خیابانی و نیز کمک به جمع‌آوری و تحویل آنها به موسسه‌ی مردم نهاد اسرا را از دیگر خواسته‌های این موسسه از شهرداری کرمان ذکر کرد. 

لازم به ذکر است موسسه خیریه اسرا یکی از موسسات خیریه بومی است که به شکل خاص موضوعات مرتبط با کودکان بد سرپرست و تامین آتیه این قشر از جامعه را پیگیری می‌کند.

گفتنی است برخی از خیرین و حامیان و نیز مدیران این خیریه در این بازدید به بیان کارهای صورت گرفته، انتظارات از شهرداری و ارائه‌ی پیشنهادهای فرهنگی اجتماعی در خصوص رفع آسیب‌های اجتماعی پرداختند و شهردار کرمان هم قول داد در حد توان و بضاعت و اختیارات شهرداری در هر زمینه‌ای که نیاز باشد ، به این موسسه کمک کند.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
سه شنبه, 28 اسفند 1397 04:02
به نام خدا     یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهاریا...
سه شنبه, 28 اسفند 1397 03:55
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری خبر داد:   توزیع میوه شب سال از 27...
دوشنبه, 27 اسفند 1397 08:03
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان:بیش از پنج هزار قلاده سگ از سطح...
دوشنبه, 27 اسفند 1397 08:01
مدیر عامل شهربازی کرمان:شهربازی کرمان با امکانات جدید و به روز پذیرای همشهریان است...
شنبه, 25 اسفند 1397 07:06
بهسازی فضای سبز بولوار جمهوری اسلامی   مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز...
شنبه, 25 اسفند 1397 07:04
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان: هنگام خروج طولانی مدت از...
شنبه, 25 اسفند 1397 07:03
سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان جاده کوهپایه را پاک‌سازی کرد    سرپرست سازمان مدیریت...
دوشنبه, 20 اسفند 1397 07:14
در بهمن ماه امسال:کاشت بیش از 120 هزار نهال فصلی و دائمی در شهر...
شنبه, 18 اسفند 1397 07:35
با حکم شهردار کرمان: اعضای شورای سازمان پسماند شهرداری کرمان معرفی شدند      طی...
شنبه, 18 اسفند 1397 07:32
المپیاد آتش نشانان کشور برگزار شد/ کسب مقام سوم توسط آتش نشانی کرمان  ...
پنج شنبه, 16 اسفند 1397 06:42
شهردار کرمان در جلسه معرفي اعضاي شوراي سازمان پسماند:زباله هاي عفوني تهديدي براي شهروندان...
پنج شنبه, 16 اسفند 1397 06:41
حفاظت از محیط زیست با تعامل و همکاری مسئولان و مردم می تواند به...

زلال نهج البلاغه

معرفی معاون