تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

 

به مناسبت روز آتشنشانی و ایمنی انجام شد:

برگزاری مراسم تجلیل از آتش نشانان

 

مراسم تجلیل از آتش نشانان در سالن بسطامی پارک مادر برگزار شد.

 

این مراسم به مناسبت روز آتشنشانی و ایمنی با حضور چند تن از اعضای شورای شهر ،مدیران شهرداری و پرسنل و خانواده های آتش نشانان برگزار شد.

معاون خدمات شهری شهردار در این نشست ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان ،گفت : آنچه از واقعه عاشورا باید درس گرفت، ایثار و جوانمردی است که توسط همه اصحاب امام مظلوم در این روز به نمایش گذاشته شد.

دکتر محمدرضا محمد رضاخانی افزود: محرم ماه ظلم ستیزی،درس آموزی و عبرت گرفتن است، راه مبارزه با دشمن در ظلم ستیزی بود باید از آن درس بگیریم تا در دوران حیاتمان این گونه عمل کنیم.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفتم مهر ماه روز ایمنی و اتش نشانی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای اتش نشان بخصوص آتش نشانان حادثه پلاسکو تهران ،تصریح کرد : همت والای این بزرگواران در نجات جان مردم قابل ستایش است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 10 ایستگاه آتش نشانی در شهر کرمان فعال است که با افزایش تعداد  ایستگاه ها ، هم اکنون به استانداردهای جهانی نزدیک شده ایم ،ادامه داد :سازمان آتش نشانی کرمان متاسفانه با مشکل کمبود ماشین و تجهیزات ایمنی  مواجه است که منابع شهرداری جوابگو هزینه های آتش نشانی نیست و نیازمند اعتبارات دولتی هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت نصب شیرهای هیدرانت در سطح شهر کرمان اشاره کرد و افزود : به همت سازمان آتش نشانی هم اکنون این تعداد به 138 شیر افزایش یافته است.

معاون خدمات شهری ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی آتش نشانان ،گفت اگر شهروندان به مسائل ایمنی توجه بیشتری داشتند ،شاهد حوادث آتش شوزی و دیگر حوادث در شهر کرمان نبودیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان  نیز در ادامه این نشست با اشاره به واقعه ناگوار پلاسکو، گفت: گذشت زمان نباید مشکل مدیریت بحران و کمبود امکانات در واقعه پلاسکو را از یاد ببرد، هرچند بعد از این واقعه دلخراش، نگرش و طرز تفکر شهروندان نسبت به آتش نشانی تغییر کرد که جای مباهات دارد.

مهندس عسکری با تاکید بر اینکه آتش نشانان همواره، آسایش و سلامت خود را در جهت حفظ جان و مال شهروندان گرفتار شده در حادثه، نادیده گرفته و خود را فدا می‌کنند، افزود: آتش نشانان مردانی از جنس شهادت، ایثار و فداکاری هستند که همچون فرشته نجات در دل حادثه فرود آمده و جان ومال شهروندان را از چنگال آتش و حوادث نجات می‌دهند.

وی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی دو وظیفه اصلی اطفای حریق و امداد و نجات را به عهده دارد، تصریح کرد: در شش ماه امسال 1000 مورد عملیات اطفای حریق و 1400 مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان کرمان انجام شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با بیان اینکه امسال دو ایستگاه آتش نشانی به ایستگاه‌های شهر کرمان اضافه شده و تعداد آنها به 10 عدد رسید، افزود: ایستگاه‌های یاد شده در شهرک الغدیر و جنگل قائم احداث شده و به بهره‌برداری رسیدند.

عسکری با اشاره به اضافه شدن 60 نفر نیروی جدید به مجموعه آتش نشانی در اوایل امسال، تصریح کرد: در حال حاضر از لحاظ تعداد ایستگاه و نفرات وضعیت مطلوبی داریم، اما مهمترین مشکل کمبود ماشین آلات و نبود تجهیزات مناسب است که باید تهیه و به روز رسانی شوند.

وی با تاکید بر اینکه مقابله با حوادث بسیار مشکل و هزینه‌بر است، گفت: به دنبال این هستیم که رویکرد سازمان از حالت سنتی خارج شده و از مقابله‌ای به پیشگیری تغییر کند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان لازمه تغییر رویکرد سازمان از مقابله‌ای به پیشگیری را تداوم بحث آموزش و ارتقای آن از لحاظ کیفی و کمی عنوان و خاطرنشان کرد: در این راستا دو نوع آموزش درون و برون سازمانی را مد نظر قرار داده‌ایم.

عسکری با بیان اینکه در بحث آموزش درون سازمانی، آموزش تخصصی برای نیروهای تازه وارد و در بحث آموزش برون سازمانی، آموزش 3000 نفر آتش نشان داوطلب اجرا شده است، گفت: در صددیم بحث آموزش را از مهدهای کودک و دبستان آغاز کرده و به تمامی اقشار جامعه تعمیم دهیم.

وی با تاکید بر لزوم آمادگی جسمانی آتش نشانان، افزود: در این راستا اتاق ورزش در تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی کرمان آماده سازی و تجهیز شده که پرسنل هر روز ساعاتی را در آن به انجام حرکات ورزشی و ارتقای آمادگی جسمانی خود می‌پردازند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با اشاره به شعار سازمان مبنی بر «هر خانواده یک آتش نشان» خاطرنشان کرد: قصد داریم در تمامی اقشار جامعه ورود کرده و به تمامی شهروندان مباحث پیشگیری و مقابله با حوادث را آموزش دهیم تا شهری ایمن و شهروندانی آسوده خاطر داشته باشیم.

 

گفتنی است این مراسم با اهدای درجه و هدایا به آتش نشانان همراه بود .

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
پنج شنبه, 31 خرداد 1397 05:16
معاون خدمات شهری شهرداری کرمان:   برخورد با سدمعبر به صورت روزانه در شهر...
چهارشنبه, 30 خرداد 1397 08:47
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمان:   حریق مغازه در کرمان با تلاش آتش‌نشانان مهار شد...
سه شنبه, 29 خرداد 1397 04:25
  آموزش تفکیک زباله از مبدا به نیروهای خدماتی شهرداری کرمان      ...
سه شنبه, 29 خرداد 1397 03:24
  مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی خبر داد: تهیه بانک اطلاعات ایمنی شهر کرمان    ...
دوشنبه, 28 خرداد 1397 06:29
  آگهي مزایده عمومي       سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداري...
دوشنبه, 28 خرداد 1397 06:19
  آگهی مزایده عمومی عملیات راهبری و بهره بردرای از خط پردازش پسماندهای عادی...
یکشنبه, 27 خرداد 1397 05:59
تولید کود کمپوست به روش استاتیک در کرمان     سرپرست سازمان مدیریت پسماند...
یکشنبه, 27 خرداد 1397 05:49
در اردیبهشت ماه انجام شد:   جمع‌آوری 42 متکدی از سطح شهر کرمان  ...
یکشنبه, 27 خرداد 1397 04:13
  آماده باش پرسنل سازمان آتشنشانی کرمان در نماز عید سعید فطر    ...
پنج شنبه, 24 خرداد 1397 05:49
    عید فطر و جشن طاعت بر ره یافتگان ضیافت الهی مبارک  ...
پنج شنبه, 24 خرداد 1397 05:44
شهردار کرمان تأکید کرد:   تعاونی مصرف کارکنان شهرداری به برند تبدیل شود  ...
پنج شنبه, 24 خرداد 1397 05:25
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری خبر داد:   پلمب انبارهای موقت نگهداری مواد...

زلال نهج البلاغه

معرفی سرپرست